Pamiętacie o ogrodach?

wpis w: Bez kategorii | 0

Szykujemy się do szczecińskiego kiermaszu, który wygląda jak święto wszystkich ogrodników, działkowców i innych uprawiaczy ziemi.
Pamiętajcie o ogrodach to odbywające się na Wałach Chrobrego w Szczecinie wielkie targi ogrodnicze, którym towarzyszy zazwyczaj wspaniała pogoda, podekscytowanie odwiedzających, chcących jak najlepiej przygotować się do pełni sezonu i wielki gwar powstały z interakcji wystawców i odwiedzającego tłumu. Jest to jedna z większych tego typu imprez organizowanych w Polsce.
Zazwyczaj bywaliśmy tam, jako miłośnicy ogrodów właśnie, zwiedzający, szukający ciekawych roślin, porównujący oferty szkółkarskie, podziwiający nowe rozwiązania technologiczne ułatwiające zapanowanie nad przydomową zielenią. Uwielbiamy również wystawy florystyczne i ekspozycje architektów krajobrazu.
Od cebulek kwiatowych, przez kosiarki, maszyny do wertykulacji, ogrodzenia i ozdoby ogrodu: wystawcy mają dosłownie wszystko, co potrzebne ogrodnikom. I jeszcze więcej. Rzeczy może nie niezbędne, ale obłaskawiające nasz pozimowy krajobraz ogrodowy. Umilające nam przebywanie w nim. Podkreślające styl i estetykę, w której utrzymujemy nasz ogród. Właśnie w  tej roli będziemy występować z ofertą Wylepianek po raz pierwszy. Będzie można obejrzeć i kupić rzeczy nie tylko piękne, jak rzeźby, instalacje ogrodowe, ale też praktyczne: będziemy na przykład zachęcać do instalowania w przestrzeniach ogrodowych unikalnych, ręcznie wykonanych umywalek, jakże potrzebnych w codziennej pracy, czy poidełek dla ptaków. Mam nadzieję, że pochylicie się z uśmiechem nad naszym rękodziełem, naszą ofertą ogrodniczą. Mam nadzieję, że przybędziecie równie tłumnie, jak co roku.

Najbliższy kiermasz “Pamiętajcie o Ogrodach” odbędzie się 16 i 17 maja. Będziecie?

Tymczasem próbka naszego asortymentu – ceramiczne osłonki na doniczki. Mogą służyć również do bezpośrednich nasadzeń. Mrozodporne, ręcznie robione domki, które mogą podkręcić styl Waszego ogrodu.Zrobione z jasnej gliny szamotowej. Ceramika ogrodowa, czy parapetowa? Jak sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *