Kim jesteśmy? Jesteśmy parą w życiu prywatnym, a od 2010 roku wspólnie prowadzimy pracownię ceramiki Wylepianki w Goleniowie.

Ceramika jest naszą odpowiedzią na poszukiwanie takiego stylu życia, który dawałby najwięcej radości.
Praca z gliną, temperaturą, szkliwami to flirt, który się zamienił w miłość i jak z miłością bywa – najpełniej realizuje się, gdy oddamy jej cały swój potencjał i cały swój czas. Realizacja marzenia o naszej własnej pracowni nie była prostą ścieżką, ale spełniliśmy to pragnienie, które z kolei nas spełnia każdego dnia twórczej pracy.

Ceramika to trudna miłość. W obcowaniu z nią szlifujemy swoje charaktery, uczymy się pokory, cierpliwości, odpowiedniego jej traktowania. Ona się raczej nie wdzięczy i nie odwdzięcza, bywa kapryśna i niepojęta.

Skąd więc ta miłość? Właśnie z tych powodów, o których wyżej. To byt, który trzeba poznać, ale nie ujarzmić. To tysiące twarzy odkrytych w różnych technikach i sposobach podejścia. To tajemnica, której przez chwilę dotykamy, gdy obdarowuje nas swoim pięknem. Czy te chwile, gdy uzyskujemy rezultaty przewyższające oczekiwania są dla nas nagrodą? Nie. Nagrodą jest możliwość dzielenia z nią naszej codzienności. Codziennie więcej mamy gliny w krwiobiegu 🙂

Po kilku latach już wiemy, że nie starczy nam życia, żeby zrealizować wszystkie projekty, nie mówiąc już o poznaniu ceramiki do końca. Ilu twórców, tyle innych owoców tego związku. Tym nas urzeka: niepoznawalna, nieobliczalna i nieskończenie piękna. A w naszych rękach zmienia się w coś zupełnie wyjątkowego. Za pośrednictwem sklepu i blogu dzielimy się tym, czego doświadczamy.

No bo jak się tym nie podzielić?!

wylepianki-pracownia-ceramiki-kim-jestesmy

 
Marta Wlaźlińska, Waldek Bąk
 

Od roku 2016 do ekipy Wylepianek dołączyła Kamila.

Jest naszą przedstawicielką w Niemczech, zajmuje się organizacją zamówień dla naszych niemieckich Klientów. Zaprasza też nas na jarmarki, wystawy i targi, byśmy mogli przedstawić naszą ofertę w żywym kontakcie.

Kamila jest naszą wieloletnią przyjaciółką, towarzyszyła i kibicowała Wylepiankom od samego początku. Jest specjalistką od mediów rysunkowych, udziela nam cennych wskazówek w zakresie projektowania, ma niezwykłe wyczucie formy i kocha dobry design.
 
Kamila Ogrodowska
Kamila Ogrodowska
email: kamilaogrodowska@wylepianki.pl