Notka o niewypałach

wpis w: Bez kategorii | 3

W rozgardiaszu chorobowo-remontowo-przedświątecznym wypaliłam coś niecoś. Pół pieca to były Przedszkolaki (ich twórczość), drugą połowę stanowiły moje niewypały.

Pierwszy niewypał, to zastawa do sushi. Okazało się, że w natłoku czynników odciągających mnie od pracy pokryłam ją szkliwem raz. Więc nie jest wystarczajaco czarna i wystarczająco efektowna. Musi zatem czekać na następny wypał na ostro, czyli nie wiem kiedy (święta są mi w tym roku wybitnie nie na rękę).

Drugi niewypał, noo.. częściowy niewypał, to taca inspirowana lubianym przeze mnie panem Miro.
Raz, że przegrałam częściowo ze szkliwem (przepaliłam), dwa, że taca położona była na jednym wolnym stojaczku w centralnej części i powstało tam piękne wybrzuszenie, brzegi wygięły się – taca jest bulwiasta.
Za bardzo ją lubię, żeby stłuc i wykorzystać pod kwiatki, więc będzie mi służyła taka właśnie. Nieidealna.

Następna porażka to kotek. jest lepszy niż wynika ze zdjęcia, śliczny jest, no! Ale odłamało mu się uszko. Odłamało nie wiem kiedy, szukałam w odmętach pieca kawałka uszka i nie ma. Zniknęło. Zadziwiające.
  
No i ostatnia masakra: Mydelniczka.
Podsypana niebieskim szkłem na środku, fajne efekty szkliwa, kształt też mnie zadawala, fajna praca. Co jest nie tak? Wielkość. Mydelniczka nadaje się na mydełko z PKP jeśli jeszcze dają takie, lub na mydełko hotelowe. To normalne, że prace po wypale są mniejsze. Ale to był najwyraźniej błąd popełniony w czasie lepienia. Niedoszacowanie wielkości standardowej kostki toaletowej. Nie mam pomysłu do innego zastosowania przedmiotu.
Acha, i jeszcze szkliwo czerwone. Na białej glinie wychodzi nieżle, na czerwonej ma kolor zmęczonej wątroby. Więc miseczka, która miała udawać kwiat maku jest z zewnątrz koloru wątroby alkoholika, wewnątrz brązowa (why? why?).

środek eksperymentalnie pokryty szkłem.

Poszkliwię ją czerwonym ‘efektem’, który mnie nie zawiódł dotąd. Zobaczymy jak będzie.
Nieśmiało wspomnę, że części rzeczy nie doniosłam w całości do pieca. Cóż. Tak też się zdarza. 
W tym wypale Przedszkolaki kontra moi – jeden do zera dla Przedszkolaków.

3 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *