azurowa oslonka storczyk

W czym masz storczyki i dlaczego lepiej wymienić tę nudną osłonkę na nasz ekspozytor?

wpis w: Bez kategorii | 2

Wpisuję w grafikę googla “osłonka storczyka” i nie widzę nic nowego. Nic, co by mnie jarało, nic co pasowałoby do naszych orchidei. Szkło kolorowe, “mrożone”, beton, plastik, ceramika, ale wszystko na jedno kopyto – ta sama wysokość i kształt – optymalny, ale nudny. Takie same osłonki ma Twoja teściowa, sąsiadka, koleżanka.

Jedyną ekstrawagancją, jaką spotkałam była ładnie wyprofilowana “wanienka”, w której zaaranżowane były trzy małe storczyki, gdzie wstrętny plastik doniczek przysypano dekoracyjnym żwirkiem. No, niby fajnie, ale wg mnie ta roślina powinna mieć coś, co nawiązuje do tego jak rośnie w naturze, coś dopasowanego do konkretnej sztuki, czego innego potrzebuje większy kwiat, czegoś innego mini storczyk. No i storczyk jest tak piękny solo, że aranżowanie w grupie to przerost formy..

Jeśli lubisz orchidee, lub chcsz polubić, bo notorycznie jesteś obdarowywana(y) tymi pięknymi, ale wymagającymi kwiatami, to mamy coś dla Ciebie:

Genialne, piękne i funkcjonalne rozwiązanie:

Ceramiczny, ręcznie robiony ekspozytor storczyka.

ekspozytor storczyka

ekspozytor storczyka Ekspozytor Storczykaazurowa oslonka storczykekspozytor storczyka

Ażurowa osłonka storczyka to wyjątkowe rozwiązanie, którego nie widzieliśmy nigdzie indziej! Jest to nasz autorski pomysł powstały z miłości do tych roślin. Znudzeni tradycyjnymi propozycjami rynku szukaliśmy takich rozwiązań, które nie tylko podkreślać będą urodę kwiatów, ale też ułatwią pielęgnację. Po wielu próbach znaleźliśmy idealne rozwiązanie!

Na piękno tej rośliny składa się nie tylko niezwykły kwiat: poszukiwaliśmy formy, która wyeksponuje również urok szukających wilgoci korzeni i pozbawionych kwiecia liści. Ostatecznie za najbardziej optymalną uznaliśmy trzyczęściową formę, na którą składa się ażurowa kula wypełniona podłożem dla storczyków, której otwory przerastają korzenie orchidei oraz idealnie dobrana podstawka. Kula jest rozkładana, co ułatwia posadzenie w niej rośliny i ewentualne posadzenie innej. Kula umieszczona jest w idealnie dopasowanej podstawie. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne: żeby nawodnić roślinę możesz wyjąć ją wraz z kulą i zanurzyć w pojemniku z wodą. Po kilku- kilkunastu minutach, gdy podłoże nasiąknie wodą, odkładasz kulę do podstawki. Nadmiar wilgoci odprowadzą otwory kuli. To, co się zbierze w podstawce będzie odparowywać służąc Twojemu storczykowi jeszcze przez długi czas. Korzenie powietrzne będą chętniej przerastać ażury kuli, by być bliżej źródła wilgoci. Możesz też używać spryskiwacza.

Czy to nie genialne?

Możemy zaprojektować najlepszą formę dopasowaną do konkretnej rośliny ale i do wnętrza. Możliwości może być wiele. Naszym zdaniem roślina najlepiej wyglądać będzie w prostych, geometrycznych, nowoczesnych formach i stonowanych barwach. Ale rustykalny ażur koronek też tu zagra. Wszystko zależy od preferencji Klienta.

Nie szukaj już więcej, zamów swój egzemplarz, napisz na ceramika@wylepianki.pl lub zadzwoń pod nr: 533101016. W ciągu dwóch tygodni będziesz się cieszyć niezwykłą osłonką storczyka zrobioną specjalnie dla Ciebie. Możesz też zamówić dla teściowej, sąsiadki, koleżanki 🙂

Zapraszamy do współpracy właścicieli kwiaciarni, przy regularnych zamówieniach zaproponujemy atrakcyjne ceny.

 

2 Responses

  1. Magdalena

    Dzień dobry, gdzie mozna kupić taki ekspozytor do storczyka? Zachwycił mnie.
    Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *