Tematyczne lekcje ceramiczne. Czym są i dla kogo?

wpis w: Bez kategorii | 0

Nasze tematyczne lekcje ceramiczne cieszą się dużym zainteresowaniem, co nas ogromnie cieszy. Narzekacie jednak na niedosyt informacji tu – na stronie. Dziś zatem garść informacji co do tej formy zajęć.

Dla kogo są lekcje ceramiczne? 

Przede wszystkim dla Maluchów i Starszaków z przedszkoli, a także dla uczniów szkół podstawowych. 
Wiem, że dla wielu dzieci takie lekcje będą pierwszym spotkaniem z ceramiką, my zadbamy o to, żeby zaspokoić ich ciekawość i wprowadzimy w zaczarowany świat gliny. Z przyjemnością ugościmy też klasy gimnazjalne i licealne, zadbamy, by poziom zajęć był dopasowany do wieku uczestników.

Jak wyglądają lekcje ceramiczne?

Tę szczególną formę zajęć edukacyjnych prowadzimy w dwóch wariantach: pierwszy z nich zakłada zapoznanie się dzieci z zawodem ceramika, z pracownią i jej wyposażeniem; będzie można obejrzeć piec i koło garncarskie w akcji. Opowiemy i pokażemy jak wyglądają wszystkie etapy powstawania przedmiotów codziennego i niecodziennego zastosowania.
Drugi wariant wzbogacony jest o praktykę. Każde dziecko wylepi sobie własną pracę, która po etapie suszenia zostanie wypalona. Można umówić się na kolejną lekcję praktyczną, żeby taką surową pracę pokryć kolorowym szkliwem. Jeśli nie, prace zostaną przez nas osobiście zawiezione do właścicieli.

Dlaczego tematyczne?

Żeby nikt nie trafił dwa razy na tę samą lekcję. Możliwości są nieograniczone. Przykładowe lekcje: “Przygody kubka, uszka i dzióbka”, “Jak z gliny ulepić muffiny?”, “Odlew robota z glinianego błota” 🙂
Serdecznie zapraszamy wychowawców grup szkolnych i przedszkolnych, a także nauczycieli plastyki. Gwarantujemy wspaniałą atmosferę zajęć i porcję rzetelnej wiedzy przekazywanej z pasją, w formie zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *