azurowa ceramiczna kula do ogrodu

Wiosna. Trendy w aranżacji ogrodów 2018

wpis w: ogród | 0

Dla architektów krajobrazu sezon już trwa. Symbolicznie otwiera się 15 lutego, ale już w styczniu zaczęło wrzeć na temat prognozowanych trendów, które pokochacie w 2018 roku.

Mieliśmy nosa, bo już ubiegłej wiosny wstrzeliliśmy się w przyszłoroczne trendy.

Wystarczy przejrzeć strony, które jako pierwsze proponuje miłośnikom ogrodów Google: Weranda (klik), Zielony Ogródek (klik), Fajne Ogrody (klik).

Odchodzimy od ścieżek, żywopłotów i rabat prowadzonych “pod linijkę”, do ogrodów zawitać mają łąki, sielskość ma przełamywać również minimalistyczne, nowoczesne aranżacje. Triumfy święci niekwestionowana gwiazda Instagramu, zarówno we wnętrzach jak i w ogrodach – sukulent. 

My proponujemy ceramiczne ogródki obsadzone sukulentami właśnie – do postawienia, lub powieszenia:

Naszym autorskim pomysłem są też ceramiczne obrazki. To też nawiązanie to jednego z trendów: przestrzeń mieszkalna np. w postaci obrazów wychodzi do ogrodu. Natomiast małe ogródki wchodzą do mieszkań. Pamiętajcie tylko, żeby właściwie dobrać gatunki roślin, inaczej nie przetrwają długo w warunkach, do których nie są przystosowane.

Zarówno w ogrodach sielskich, łąkowych, pełnych modnych teraz płożących się roślin i traw jak i w tych geometrycznych założeniach królować ma natura. Harmonia wszystkich żywiołów pojawia się w sferze dodatków.

Królują tu kamień, łupki i… ceramika. Ta ostatnia, zarówno surowa, jak i szkliwiona na wysoki połysk jest w absolutnych trendach na 2018 rok. Może być funkcjonalna – posłuży jako źródło światła w ogrodzie, altanie czy tarasie, który w tym roku staje się integralną częścią ogrodu.

Ceramika pomoże też wprowadzić wodę do ogrodu:

ceramiczne fontanny, poidła dla ptaków będą doskonałym rozwiązaniem, gdy nie chcemy, bądź nie możemy mieć oczka wodnego. Woda świetnie zrelaksuje domowników, patrzenie na wodę, słuchanie jej szemrania pozwoli się poczuć we własnym ogrodzie, jak w gabinecie SPA. Tylko lepiej, bo u siebie 🙂

Ciągle modne są kule ogrodowe, odchodzi się jednak od żywic epoksydowych, betonu, plastiku (brr..).

Ceramika sprawdzi się tu lepiej. Do nowoczesnych ogrodów proponowane są kule na wysoki połysk – szkło i szkliwiona błyszcząca powierzchnia ręcznie wykonanych kul świetnie się tu sprawdzi.

Mocny kolor doda charakteru i skupi wzrok na tych rejonach ogrodu, który chcemy wyeksponować, pomoże też w “młodych” ogrodach, gdy na bujność trzeba poczekać kilka lat. Puste miejsca, być może tymczasowo obsypane keramzytem, jeszcze nieciekawe może stać się centralnym punktem, skupiającym uwagę np. zestawem kul.

 

Sielskie ogrody zyskają, bez względu na to, czy zdecydujecie się postawić na kule błyszczące, czy surową fakturę szamotu.

Kule szkliwione, chociaż droższe, mają tę zaletę, nad surowymi, że nie zielenieją, nie chłoną wilgoci. To bardzo ważne, jeśli chcecie, by kule przezimowały w ogrodzie. Upewnijcie się, że kule, które kupujecie są mrozoodporne. Taka ręcznie wykonana kula ceramiczna to spory wydatek, szkoda by było, gdyby wytrzymała jeden sezon.

W 2018 roku stawiamy na rzeźby.

My proponujemy w tym roku coś zupełnie wyjątkowego: małe rzeczy w wielkiej skali. Spójrzcie tylko na nasze najnowsze dzieła! Wysokość: około pół metra.

Pamiętajcie też o naszych domkach ceramicznych. To mała architektura, ekspozytor sukulentów i rzeźba w jednym. Największa zrobiona przez nas sztuka ma około 1,5 m. wysokości (pierwsze zdjęcie).

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Więcej o domkach ceramicznych przeczytasz tu:(klik), ceny i przykłady kul ceramicznych dostępne tu(klik), ogródki sukulentowe w sklepie już niebawem.

Jeśli jesteś architektem zieleni, zakładasz i/czy dbasz o ogrody swoich Klientów, szukasz czegoś wyjątkowego: skontaktuj się z nami, prześlemy Ci nasze portfolio, dzięki któremu będziesz mieć możliwość przedyskutowania z Klientem swoich pomysłów nad naszym małym katalogiem.
Jeśli trafiłeś tu, bo po prostu – jak my – kochasz ogrody ale nie wiesz jak samodzielnie ugryźć kwestie estetyki, czy funkcjonalności – napisz do nas, wielokrotnie już podsuwaliśmy naszym Klientom sprawdzające się rozwiązania. Ekspertami jesteśmy tylko w zakresie rzeźby ogrodowej i ceramiki, ale na roślinach znamy się więcej, niż trochę. Jako kreatywni, otwarci ludzie, od lat żywo zainteresowani tematem przydomowej zieleni, doradzimy na miarę naszych możliwości.

Wspaniałego sezonu życzymy, wielu pięknych chwil spędzonych w Waszych pięknych ogrodach!

Marta&Waldek
wylepianki.pl
ceramika@wylepianki.pl
tel. 533101016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *