Dla kogo są lekcje ceramiczne?

Dla Maluchów i Starszaków z przedszkoli, a także dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Takie lekcje wspomagają terapię osób z niepełnosprawnosciami, które zapraszamy szczególnie!

Dla wielu dzieci takie lekcje będą pierwszym spotkaniem z ceramiką, my zadbamy o to, żeby zaspokoić ich ciekawość i wprowadzimy w zaczarowany świat gliny. Z przyjemnością ugościmy też klasy gimnazjalne i licealne, zadbamy, by poziom zajęć był dopasowany do wieku uczestników.

Jak wyglądają lekcje ceramiczne?

Tę szczególną formę zajęć edukacyjnych prowadzimy w dwóch wariantach: pierwszy z nich zakłada wizytę w pracowni ceramicznej, zapoznanie dzieci z zawodem ceramika, z wyposażeniem pracowni: będzie można obejrzeć piec i koło garncarskie w akcji. Opowiemy i pokażemy jak wyglądają wszystkie etapy powstawania przedmiotów codziennego i niecodziennego zastosowania.

Następnie lepimy! Tematykę staramy się zgrać z programem szkolnym, lub kalendarzem świąt, dzieci mogą robić np. prezent na Dzień Babci i Dziadka, lub ozdoby choinkowe.

Drugi wariant zakłada przeprowadzenie zajęć w szkole, lub przedszkolu. Przyjeżdżamy z gliną, narzędziami i kołem garncarskim do przedszkola, lub szkoły. Pokazujemy na przykładach, jak wygląda proces powstawania ceramiki, następnie zajmujemy się pracą twórczą.

Wypalone prace dostarczamy do placówki do dwóch tygodni od lekcji ceramicznej.

Gwarantujemy wspaniałą atmosferę zajęć i porcję rzetelnej wiedzy przekazywanej w formie zabawy. Może właśnie w Twojej klasie, lub oddziale przedszkolnym jest ktoś, kto po tych zajęciach odkryje w sobie pasję?

Wspomagajmy harmonijny rozwój dzieci! W czasie takiej nietypowej lekcji rozwija się nie tylko tzw. mała motoryka, ale też wyobraźnia dziecka, otwiera się jego umysł; po kilku latach przeprowadzania takich lekcji ciągle zaskakiwani jesteśmy na nowo niezwykłymi pomysłami dzieci.

Lekcja poza szkołą? To świetny pomysł! Zobacz, jak bawiliśmy się na Piknikach Ceramicznych w Goleniowie:

 

Koszt lekcji ceramicznej wraz z wypałem powstałych prac to 25 zł/osoba.

Serdecznie zapraszamy wychowawców grup szkolnych i przedszkolnych, a także nauczycieli plastyki do kontaktu z nami. W sprawie rezerwacji terminów i wszelkich informacji zadzwoń pod nr 533101016, lub napisz na ceramika@wylepianki.pl. Możesz również wypełnić poniższy formularz – skontaktujemy się z Tobą:

 

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.